• Hétfőtől - Péntekig 10.00 - 20.00. Igény szerint hétvégén is. | totherika@teconsulting.hu
  • +36 30 4156 336

Mi is az a coaching?

A sport világából származó „coaching” szó edzést jelent, a „coach” szó szerinti fordítása pedig „edző”.

És valóban: a személyes fejlesztés területén a coach is olyan, mint egy sportedző, aki felkészíti az ügyfelet a külvilág kihívásaira, és segít neki túljutni az esetleges akadályokon.

A coaching maga egy olyan személyes támogató, fejlesztő, professzionális beszélgetésekből álló folyamat, melynek célja, hogy a coach segítsen az ügyfélnek tudatosítani azt, hogy mi jelent számára nehézséget, megfogalmazni a problémát vagy célt, és ráébredni, hogy mi szükséges a feloldáshoz, illetve megvalósításhoz.

Nem készen tálalt megoldásról, hanem közös, produktív, egyénre szabott munkáról van szó, amely az ügyfél részéről is aktív részvételt kíván. A folyamat azonosítja és fejleszti a személyes képességeket, valamint a meglévő erősségeket, ezzel segítve az elakadások, problémák megoldását.

A coaching nem terápia.
A coaching segít megtalálni a jó irányt

Célja az egészséges, de bizonyos nehézségekkel küzdő vagy akár csak önmagukat egyes területeken fejleszteni kívánó embereknek, szervezeteknek való segítségnyújtás. Alapja, hogy hogy saját élethelyzeteit, az előtte álló feladatokat és az őt érintő nehézségeket mindenki saját maga ismeri a legjobban, így ő maga rendelkezik a legjobb megoldásokkal is.

Ezeknek felimeréséhez, tudatosításához nyújt segítséget a coach.

Légy boldog, kiegyensúlyozott és elégedett. Én segítek Neked végighaladni az ehhez vezető úton.
Az első lépések

Hogyan néz ki a coaching a gyakorlatban?

1

Kapcsolatfelvétel

Vedd fel velem a kapcsolatot telefonon vagy e-mailben.
2

Személyes találkozó

Megbeszélünk egy személyes találkozót, ahol beszélünk a céljaidról, terveidről. Megnézzük, hogy mi az, amiben én coachként segíteni tudok, és megállapodunk az elérni kívánt eredményekben.
3

Közös munka

A következő alkalmakon a korábban meghatározott cél alapján elkezdjük a közös munkát. Az ülések 60-90 percesek és 10-14 naponta találkozunk Általában 6-8 alkalom szükséges az eredményes munkához.

A coaching folyamata –

Mi történik a coaching ülés során?

Az ülés során őszintén, bizalmas légkörben beszélhetsz az aktuális élethelyzetedről, a változásról, amelyen éppen keresztülmész. Kimondhatsz olyan dolgokat, amelyek segítenek megérteni az adott szituációt, és előrébb visznek.

Én kérdésekkel és visszajelzésekkel segítek majd, hogy világosabban lásd a helyzeted, és hogy cselekedj, hogy merj cselekedni.

A folyamat során az alábbiakra keressük majd a választ: Hol tartasz? Hová szeretnél eljutni? Mit kell ehhez tenned?

A folyamat a következő fő elemekből épül fel:

Ez a lépés nélkülözhetetlen ahhoz, hogy jó irányba induljunk el.
Feltérképezzük az erősségeidet, a jelenlegi helyzetedet, állapotodat,
és meghatározzuk, hogy mi a következő lépés, amelyet tenned kell.

A folyamat eredményeként más perspektívából látod majd a helyzetedet és a lehetőségeidet. Nem másoktól fogod várni a megoldást, hanem Te magad cselekszel.

A felmerülő problémákra mint a fejlődés eszközeire tekintünk, és nem falat, hanem hidat építünk belőlük. Ahogyan telik az idő, rájössz majd, hogy el tudod érni a kitűzött célokat. Önállóan is képes leszel folytatni az utat, hiszen tisztában leszel az erőforrásaiddal, magabiztossá és tudatossá válsz.

A coaching lényege pedig pont ebben az öntudatosságban, önismeretben és magabiztosságban rejlik.